Ismét rekordot döntött a budapesti repülőtér
2025-03-24 00:00:00 Farmosi Nóra
Dr. Kiss Róbert Richard Prima Primissima-díjas turisztikai szakújságíró ezúttal a Budapest Airport rekord utas- és cargo-forgalmáról beszélt az M1 adásában.
A tavalyi rekordforgalom és az erős januári évindítás után februárban is folytatódott a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér utasszám-emelkedése. Az év második hónapjában az utasok száma meghaladta az 1,2 milliót, a légiáru mennyisége pedig a 29 ezer tonnát a magyar főváros légikikötőjében.
Az év első két hónapjának összesített eredménye 16,7 százalékkal haladja meg a 2024-es adatot. Ebben az időszakban a legkedveltebb úti célok London, Isztambul, Róma, Párizs és Milánó voltak. A robosztus növekedés motorját az jelenti, hogy a budapesti repülőtér az elmúlt években Kelet-Közép-Európa gyűjtő-elosztóközpontja lett, amely szerep a világszínvonalú cargo infrastruktúra létrehozása mellett elsősorban az Ázsiából, kiemelten Kínából érkező árunak köszönhetően szilárdult meg.
"Budapest kedvező úti cél, a tengerentúli területekről is megnőtt az érdeklődés Magyarország iránt és ez nem csak a gazdaságra igaz, hiszen nagyon sok cargo feladat van, Kínából nagy forgalmat bonyolítunk le, de rengeteg személyszállítási lehetőség is van még. Ma már 7 járat köti össze a kínai városokkal Budapestet, a legnagyobb küldőpiacon, a 200 milliós kínai piacról rengeteg turistát, vendéget, üzletembert is tudunk Budapestre hozni" - mondta Dr. Kiss Róbert Richard turisztikai szakértő az M1 adásában.
Ahogy a szakember is említette, a budapesti légikikötőnek jelenleg Sanghajjal, Hongkonggal, Csengcsouval, Csengtuval, Hsziannal, Ecsouval, Hangcsouval, Sencsennel és Kantonnal van közvetlen cargo kapcsolata. A cargo sikerszériát a logisztikai szakma is elismeri. Az Air Cargo Week az Év cargo repülőtere – regionális cargo hub díjra jelölte a Budapest Airportot az évi 750 000 tonnánál kevesebb árut kezelő légikikötők kategóriájában.