Meghalt a világbajnok magyar vízilabdázó

2013-08-14 08:31:00 szorenyi.p

hírkép

Meghalt Sipos Edit világbajnok vízilabdázó. 38 éves volt. A sportoló 1994-ben nyert aranyérmet a magyar válogatott tagjaként. 2001-ben még Európa-bajnoki győzelmet ünnepelhetett. Kilencszeres magyar bajnok volt.

Kedden este vesztette életét a magyar női vízilabda ikonikus alakja. Évek óta rákos volt.

Sipos Edit az aktív pályafutását befejezve sem hagyott fel a víz és a játék iránti tisztelettel, hiszen Szentesen továbbra is nevelte a fiatalokat, és a helyi tornák, kupák szervezéséből is kivette a részét.

Betegségéről sokáig csak a család és a közvetlen barátok tudtak, csak amikor már nagyon súlyos volt a helyzet, akkor került napvilágra a sokkoló hír.

Sipi egy végtelenül szerény, alázatos sportoló volt, nemcsak minden vízilabdázó, de minden sportoló méltó példaképe. Ez az ország és a nemzet nagyon sok örömet köszönhet ennek a szentesi lánynak - írja a dfve.eu, azaz a dunaújvárosi vízilabdázók klubja.