Pocakos lovasok - közhelyek a magyarokról
Hogyan látnak bennünket a külföldiek?
[superadmin] publikálva: 2013-04-18 17:00:00 | Nyomtatás
Egy kis kommunizmus, hozzá csipetnyi Hortobágy, megfűszerezve némi lustasággal, hogy azért a csinos nőket se felejtsük ki belőle - nagyjából ilyennek látnak bennünket a külföldiek. Horvátország budapesti nagykövetségén a nagykövetek és diplomaták által látogatott The Club rendezvényén Kiss Róbert Richard újságíró humoros előadásában beszélt a vendégeknek arról, hogy milyennek látnak bennünket, magyarokat külföldön.
Szinte mindenki egyetértett abban, hogy a Hortobágy és a puszta a legnépszerűbb sztereotípia a külföldiek körében. A magyar nők a többség szerint nagyon szépek, a férfiak viszont pocakosak. A diplomaták megismerhették azokat a kutatásokat is, hogy hogy látnak minket a japánok, amerikaiak, németek, oroszok, szlovákok, valamint az előadó személyes tapasztalatait is, melyet külföldi útjai során szerzett. Íme néhány érdekesség:
„A magyar lovas nemzet”
Az Egyesült Államokban minimális Magyarország ismertsége. Akik mégis ismerik az országot, főleg az USA-ba bevándorló európaiak, főleg a németek hatására, azok a füves pusztával, a Hortobággyal azonosítják a magyarokat. Ha mondjuk Kentuckyban találkoznak egy-egy magyarral, akkor bizalmasan arra kérik őket, hogy meséljenek, milyen is volt az a kommunizmus.
Pontatlan magyarok
Amit a japánok nem bírnak elviselni bennünk, az a pontatlanság és a lassúság. Ehhez persze tudni kell, hogy a kávézgató, cigizgető európaiaknak valószínűleg horrorfilmbe illő jelenet az, ahogy a japánok dolgoznak.
Lovon járunk
Érdekes elképzeléseket ismert meg Kiss Róbert Richard a magyarokról az Egyesült Államok középső vidékén. Texasban például egy kedves úriember hallott már „Hungary”-ről. Úgy képzelte, hogy hatalmas síkságok vannak, ahol csillogó szőrű, bársonyos bőrű lovakon közlekedünk. Tipikus vicc: Hungary - I am hungry, hahaha.
Mit gondolnak rólunk az oroszok?
Abban minden orosz egyetért, hogy a magyar nők szépek lennének, a férfiak meg közepesek, ha tudnának öltözködni. Egy évek óta Budapesten dolgozó orosz nő még ma sem jött rá, hol veszik sokan a magyarok közül azokat az undorító melegítőket és más ronda ruhákat, amilyeneket szerinte már a kínai piacon sem árulnak. Még a pekingi árusok is gagyinak tartják ezeket. Az oroszok imádják a termálvizeinket, de furcsának tartják, hogy a magyarok dicsekszenek a betegségükkel. Sokan emlékeznek a Globus konzervekre.
Lengyel-magyar két jó barát
Együtt harcol, s issza borát - folytatódik a klasszikus mondás, amelynek eredete még a középkor végére tehető, de Bem József 1848-as szerepvállalásánál mindenképpen aktuálissá vált. Amúgy a két nép közötti barátság ma is fellelhető, különösen az idősebb korosztályoknál, igaz az utóbbi időkben már nem a harctéren, hanem a mindennapi politikában is megjelenik.
A szlovákok nem utálnak
Bár mi magyarok azt hisszük, hogy a szlovákok nem szívelnek bennünket, de ez alapvetően nem igaz. Sőt, a többségüknek tehetségesnek tart minket.
Abban szinte minden nemzet egyetért, hogy a magyarok rendkívül kreatívak, és nagyon pesszimisták, imádnak panaszkodni.
Galéria:
A kategória további hírei:
Több mint 100 világörökségi helyszín tűnhet el
2. Rendőrök a budapesti robbanás áldozatai
Megváltozik a főváros közlekedése a lezárások miatt
3. Weisz Fanni gyönyörű volt Áder János oldalán
Az államfő beszédét jeltolmácsolásban is láthatták
4. Már tudni, kié a Dunában talált 130 ezer euró
A bécsi rendőrség szerint nem történt bűncselekmény
5. Döbbenetes emberek szavaztak vasárnap
Zárcsökkentést és táncos játszóteret kért a két szavazó
Két év tombolás után csak a férj
7. Nádas Tamás barátom emlékére
Lezuhant a műrepülő világbajnok
8. Csodanövény válthatja ki az antibiotikumokat
A kerti sarkantyúka a 2013-as esztendő gyógynövénye
9. Blöff - Nem lehet méregteleníteni a testünket
Zacher Gábor toxikológus elmondja az igazat
Szex kölcsönbe
1. Me too - Weinstein peren kívül megegyezett
47 millió dollárjába fáj
Tíz év múlva már minden második újszülött ilyen lesz
3. Vád alatt a pedofil milliárdos börtönőrei
Bill Clinton női ruhában
Új múzeum nyílt Londonban
5. Ő a legszexibb pasi az idén
Legalábbis a People magazin szerint
6. Napóleon-szakértő volt, szeretőt gyilkolt
Egy fiatal lány testrészei voltak a hátizsákjában
7. Újabb erőszakolási vád Polanski ellen
Az eset állítólag 44 évvel ezelőtt történt
8. Beosztottal randizott a nagyfőnök, kirúgták
A hatalmas üzleti siker sem védte meg
9. Lekapcsolták a pedofil oldalt a dark weben
Több száz gyanúsított van
10. 4500 dollárért kelt el Eva Braun bugyija
A legabszurdabb 2. világháborús árverési tárgy
Ő benne van a százban