Véget ért az OTP Bank Koronglövő EB

Hegyi Norberté az 500 ezer forintos különdíj

[V.J.] publikálva: 2014-06-27 16:42:00 | Nyomtatásprint

hírkép

A férfiak skeet versenyével befejeződött Sarlóspusztán, az OTP Bank Koronglövő Európa-bajnokság. A kontinens viadalra 35 ország közel 450 versenyzője érkezett, akik három versenyszámban - trap, skeet, dupla-trap – mérték össze tudásukat a világszínvonalú pályán. Az olaszok világrekordot lőttek az utolsó napon..

Sok százan izgulták végig Sarlóspusztán a magyar lövészsport legnagyobb nemzetközi versenyét. A szakág legjobbjai mellett mindhárom számban a teljes európai élmezőny állt a lőállásokba. Mint Balogh László a Magyar Sportlövő Szövetség főtitkára elmondta, az eddigi Koronglövő Európa Bajnokságok történetében ez volt az első, ahol minden korcsoport, minden versenyszámában Európa bajnokot tudtak hirdetni. Ez azt jelenti, hogy minden korcsoport, minden versenyszámában eljött annyi versenyző, amennyit versenyszabályok meghatároznak, ahhoz, hogy Európa bajnokot avathassanak. Nagyon fontos jellemzője volt a versenynek, hogy - miután Magyarországon nyolcvan éve nem rendeztek Európa Bajnokságot koronglövészetben -, a szervezés szempontjából ez a viadal is fontos fejlődési lépcsőfokot jelentett, nemcsak a szervezőknek, hanem a versenyzőknek is.

A legeredményesebb magyar sportoló, a traplövésben 14. helyet elért Hegyi Norbert vehette át tegnap az OTP Bank 500.000 Ft-os különdíját. Élete legjobbjával 9. helyet szerzett dupla trapban Palkovics András. Az egyetlen magyar hölgyinduló, Pongrátz Bianka, hozta a tőle megszokott eredményt és 22. helyen végzett számában.  A verseny zárónapján skeetlövésben, legjobb hazai versenyzőként Bokor Bálint 115 korongot teljesítve negyvenediként fejezte be a kűzdelmet. A csapatversenyben az olaszok új világ- és Európa csúccsal zárták az élen.

Az elődöntőből az olimpiai ötödik olasz Lodde és a görög Mitas jutott be a fináléba. Kettőjük párharcát Lodde nyerte,s szerezte meg első Európa-bajnoki címét.  A magyarok közül Bokor Bálint a 44. helyről kezdte az utolsó versenynapot és 115 találattal 40.-ként fejezte be a viadalt. Zsingor András és  Jákó Péter, a 67., valamint a 71. helyet szerezte meg.  A magyar csapat a 17.helyen végzett.

„A magyar versenyzőkben volt még egy kicsi elfogódottság. Nagyon készültek erre az EB-re, hiszen itthon, hazai környezetben, sok hozzátartozó előtt versenyezhettek. Talán ezért is, picit szerényebbek lettek az eredmények annál, ahogy ők is elvárták volna. Mégis azt gondolom, hogy a fejlődésükben ez egy nagyon fontos állomás lehet. Minden helyzetből lehet és kell is tanulni. Azt reméljük, hogy ez a sikeres és színvonalas magyarországi EB abba az irányba tereli majd a szakágat, hogy sportolóink nagyobb összpontosítással, a tanulságok levonásával készüljenek, hiszen szeptemberben Granadában világbajnokság lesz, ami egy újabb lehetőség a megmérettetésre.”- mondta az MSSZ főtitkára.